קהילת "אהבת ישראל" – חב"ד

חיי קהילה

facebookmailby feather

הקהילה עומדת האחד למען השני במגוון פעילויות ושירותים קהילתיים. להלן חלק מהם:

בזמנים לא-פשוטים:

שלמה המלך בספר קהלת אומר: ״לַכֹּל זְמָן וְעֵת לְכָל חֵפֶץ תַּחַת הַשָּׁמָיִם: עֵת לָלֶדֶת וְעֵת לָמוּת עֵת לָטַעַת וְעֵת לַעֲקוֹר נָטוּעַ: עֵת לַהֲרוֹג וְעֵת לִרְפּוֹא עֵת לִפְרוֹץ וְעֵת לִבְנוֹת: עֵת לִבְכּוֹת וְעֵת לִשְׂחוֹק עֵת סְפוֹד וְעֵת רְקוֹד:״ הקהילה בחב״ד ארנונה תמיד נמצאת שם בשבילכם, ובפרט בזמנים קשים. נוכל להציע עזרה הדרכה, מעט נחמה ותמיכה. עזרה בפרטים הטכניים של סידורי הלוויה והקבורה, ותמיכה בזמן השבעה, בצדדים הפיזיים והנפשיים גם יחד.

בדיקת המזוזות:

מזוזה היא הרבה מעבר לקלף מגולגל בתוך קופסא. היא מכילה בתוכה את עיקרי האמונה היהודית וקבועה על כל דלת לתזכורת תמידית מי אנחנו ומהו תפקידנו. ובמשך אלפי שנים היא גם משמשת כסגולה אישית לשמירה והגנה. לכן, כל כך חשוב לוודא שהמזוזה אכן נשמרת במצב הטוב-ביותר והיא אכן כשרה. בשמחה נבדוק את המזוזות בביתכם ונוודא שהם אכן כשרות   כהלכתן. ניתן למסור גם את זוג התפילין לבדיקה.

ביקור חולים:

שהות ממושכת בבית הרפואה יכולה להיות חוויה לא-נעימה בלשון המעטה, טראומתית אפילו. מעל הכל היא תחושת הבדידות והמחסור לעיתים בנפש קרובה תומכת ומסייעת. לכן, כחלק מפעילות החסד בקהילתנו, אנחנו מפעילים קבוצת נערים ונערות לביקור ועידוד חולים בבתי הרפואה הסמוכים-יחסית לאזור – שערי צדק, משגב לדך והדסה עין כרם. החבר׳ה הצעירים ומלאי שמחת החיים מעודדים את החולים ומעניקים להם חבילה נאה מלאה בדברים טובים שהופכים את השהות הבלתי-נעימה לקצת פחות טראומתית, ומעל הכל מעבירה מסר שהם בהחלט לא לבד.

ביקורים בבתי האבות:

לפני ובמהלך כל חג מחגי ומועדי ישראל, או אפילו סתם כך באמצע יום של חול ולפי בקשת הדיירים, הרב או כל מי שמעוניין בכך, עורכים ביקורים בבתי האבות הפזורים בשכונה, ומביאים את שמחת החג לדיירים, מעלים זכרונות מימים שכבר עברו ואינם, וחולקים חוויות מחשבות ודעות.

כיכרות של אהבה:

הכיני בעצמך חלות מאפה ביתי מהטעם המיוחד שהוא רק שלך. את החלות העבירי לחברה או למשפחה מהשכונה. כך עוברת השרשרת ממשפחה למשפחה. מידי פעם נתאסף ונלמד יחד את הסוד לחלות טעימות  שהופכות את שולחן השבת למיוחד כל כך. נערוך הפרשת חלה ונכיר את הסודות והמסורות המיוחדות השייכות לאישה היהודייה.

לפרטים נוספים, למידע נוסף ולבקשת אחד מן השרותים של קהילתינו אנא צרו קשר, דרך האתר, או במייל: Rabbi@chabadarnona.com

הוספת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *